Mobile World Congress 2018 w Barcelonie

W tym tygodniu uczestniczymy w Mobile World Congress 2018 w Barcelonie, który jest największym wydarzeniem dla branży mobilnej gromadzącym ponad 108 000 uczestników z całego świata. Nokia stworzyła tutaj cyfrowe miasto, w którym mamy ponad 45 stoisk ukazujących przykłady zastosowania tworzonej przez nas technologii w codziennym życiu. Prezentujemy wiele projektów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, automatyzacji produkcji, rozwiązań dla inteligentnego domu, komunikacji miejskiej oraz wirtualnej rozrywki. Na Mobile World Congress 2018 pokazujemy, jak nasze rozwiązania wpływają na poprawę życia ludzi i stworzą nowe możliwości dla społeczności i firm.

Nokia Kraków ma również swój udział w tym ważnym wydarzeniu. Mateusz Baran oraz Tomasz Ciombor z naszego ośrodka byli odpowiedzialni za zaprojektowanie oraz techniczną realizację ekspozycji na jednym  ze stoisk MWC 2018. Celem demonstracji jest pokazanie praktycznego działania oraz obszarów zastosowań dla nowej technologii MuLTEFire, która dostarcza możliwość uruchomienia prywatnej sieci LTE w nielicencjonowanym paśmie WiFi. Tego typu rozwiązania są szczególnie interesujące dla różnych gałęzi przemysłu i mogą mieć zastosowanie w transporcie, fabrykach oraz instalacjach przemysłowych. Jednym z elementów stoiska są modele kontenerów transportowych, które przy pomocy prywatnej sieci LTE są w stanie raportować swój bieżący stan oraz parametry środowiskowe w jakich podróżuje przesyłka.

W Nokii staramy się być blisko potrzeb ludzi, dlatego proponujemy rozwiązania, które znajdą praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Zbudowanie wirtualnego miasta, w którym każde stoisko odpowiada konkretnym potrzebom naszych klientów jest na to dowodem.