IV Dzień Otwarty za nami!

Wiele dni przygotowań, praca na najwyższych obrotach, pakowanie prezentów, wymyślanie konkursów – wszystko po to, aby znowu Was zaskoczyć! Zapraszamy na podsumowanie kolejnego Dnia Otwartego, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!

Wiele dni przygotowań, praca na najwyższych obrotach, pakowanie prezentów, wymyślanie konkursów – wszystko po to, aby znowu Was zaskoczyć! Zapraszamy na podsumowanie kolejnego Dnia Otwartego, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!

12 maja po raz czwarty zaprosiliśmy Krakowian do naszego Centrum Technologicznego. Tym razem nieco ponad 300 osób postanowiło sprawdzić, jakie atrakcje dla nich przygotowaliśmy. Oprócz wykładów zamkniętych, prelekcji i warsztatów dla dzieci, nasi odwiedzający mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami, zwiedzić laboratorium i spróbować wydostać się z naszego autorskiego escape roomu.

Barcelona w Krakowie

Jak co roku, tak i tym razem nie mogło zabraknąć naszej demonstracji, która wcześniej została zaprezentowana podczas największych targów branży telekomunikacyjnej na świecie – Mobile World Congress. Tak jak się domyślaliśmy ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli zapoznać się z technologią MulteFire, która jest najnowszym rozwiązaniem umożliwiającym tworzenie sieci prywatnych oraz stanowi ona wstęp do utworzenia sieci 5G.

Wykłady i warsztaty

W ten dzień przygotowaliśmy dla naszych gości trzy wykłady zamknięte. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład poruszający kwestię różnic kulturowych i tego, jak współpracować z osobami z różnych krajów. Dodatkowo nasi koledzy opowiadali o koncepcjach rozwoju sieci komórkowych – 5G oraz o projektowaniu bibliotek programistycznych w odniesieniu do języka klientów.

Nie zabrakło również atrakcji ogólnodostępnych, z których mogli skorzystać wszyscy uczestnicy. Część z nich była adresowana do dorosłych jak nasz autorski escape room, którego zagadka była związana z historią Nokii - zespoły musiały cofnąć się w czasie i pomóc Nokii na nowo stać się liderem w branży telekomunikacyjnej. Ponadto zwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach scrumowych, zwiedzić laboratorium czy spróbować swoich sił na warsztatach elektronicznych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały z czego wybierać - od malowania twarzy, przez budowanie własnych rakiet, na warsztatach z Lego Mindstorm skończywszy. Pod koniec dnia wszyscy goście razem z pracownikami spotkali się w naszym ogrodzie, gdzie wspólnie biesiadowaliśmy przy grillu.

Mamy nadzieje, że każdy kto postanowił spędzić z nami sobotę wyszedł zadowolony i wróci do nas za rok!

 

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego Facebooka!